/Files/images/планування.png

Інколи ти можеш задатись питанням, як же організувати свій навчальний день так, щоб не зашкодити навчанню та все ж таки відпочити?

Я пропоную тобі ознайомитись з наступними рекомендаціями, завдяки яким ти зможеш якісно та швидко спланувати свій день.

Я нічого не встигаю, що робити?

Відповідь дуже проста - треба скласти план план на день. Але ти можеш подумати - " я вже складав ці плани десять раз, нічого не змінилося". Звісно так може бути, наприклад коли ми зробили зовсім нереалістичний план або він не структурований. Тобто ти написав десять речей, але не виокремлюєш те що насправді треба зробити зараз, а що можна відкласти. Тож перше, це реалістичний та структурований план.

А як скласти реалістичний план?

    1. На Твоєму навчальному столі завжди має бути розклад уроків.Він підкаже Тобі, які домашні завдання потрібно зробити у першу чергу, а ще — куди і коли треба встигнути.
    2. Заведи окремий аркуш паперу або навіть блокнот для того, щоб записувати туди корисні справи, які потрібно зробити – прибрати у кімнаті, допомогти батькам. Подумай, що корисного Ти можеш зробити завтра, післязавтра, на вихідних?
    3. Окремі записи роби для своїх улюблених справ, хобі та планів на відпочинок. Давно хочеш піти з подругою на прогулянку? Плануєш із батьками вечірній перегляд гарного фільму? Запиши ці чудові ідеї, щоб не забути про них і внести у свій план.

Тепер, коли у Тебе склалося чітке уявлення, які завдання потрібно виконати, а які бажання — втілити в життя, вітаю: Ти готовий складати щоденні плани.

Отже, як скласти розклад на день?

Візьми свої списки навчальних, корисних та улюблених справ і починай планувати.

    1. Подумай, які справи сьогодні зробити найважливіше.Завтра контрольна робота? А може, потрібно написати великий твір чи вивчити напам'ять складний вірш? Це — Твої пріоритетні завдання, які потрібно виконати у першу чергу.
    2. Тепер, коли найважливіші завдання записані, поміркуй:чи можеш Ти якось допомогти своїм рідним чи друзям?Планується генеральне прибирання? Ти пообіцяв однокласнику, що поясниш складну задачу? Внеси ці пункти до свого плану.
    3. А ось і він —нарешті вільний час! Як Ти використаєш його? Підеш на прогулянку чи почитаєш книгу? Зустрінешся з друзями чи дивитимешся фільм удома? Думаю, Ти знаєш, чого хочеш)

Розклад готовий? Що, невже в ньому надто багато пунктів?

Це не страшно:

    1. У першу чергу виділи кольоровою ручкою свої найважливіші завдання. Це — Твій план мінімум. Буде виконаний тільки він — це вже успіх!
    2. Кожне виконане завдання відмічай галочкою або викреслюй: о, яке ж це приємне відчуття!
    3. Усі пункти плану виконані, а час та енергія ще є?Подумай, які важливі справи чекають на Тебе цього тижня. Раптом післязавтра чи за кілька днів у Тебе страшнючий урок, до якого треба буде готуватися мало не весь день? Тоді почни сьогодні!
    4. А може, ситуація діаметрально протилежна —план не виконаний?Це нормально: проте Ти мусиш проаналізувати, чому так сталося. Найважливіші речі зроблені? От і добре — можна спокійно лягати спати. Невиконані пункти плану перенеси на наступні дні.
    5. Щовечора переглядай свій план і роби висновки: скільки вдалося зробити і як можна покращити свій розклад. Вже скоро Ти розробиш свій ідеальний успішний графік!

ПАМ’ЯТКА для дітей, що потрапили у складну життєву ситуацію, або для тих, кому погано…

1. У разі сильних емоційних переживань давай волю сльозам, як наодинці, так і у присутності інших дітей. У цьому немає нічого страшного. З одного боку – спрацює механізм внутрішньої душевної розради, а з другого – цим можна подати сигнал про твоє важке становище, викликати співчуття і бажання зарадити твоєму горю.

2. Дієвий спосіб боротися з тугою – ставити перед собою досяжні цілі і зрозуміти, що життя не обходиться без розчарувань.

3. Якщо ти втратив спокій через почуття глибокої провини, буде краще спробувати якнайшвидше виправити становище, аніж дати проблемі розростися. Ти вчиниш правильно, якщо розкажеш про все батькам або іншим людям, небайдужим до твоєї долі. Цілком можливо, що спочатку вони будуть прикро вражені, засмутяться, будуть тебе лаяти. Але потім, скоріше за все, почнуть думати тільки про те, як тобі допомогти.

4. У будь-якому разі, якщо ти занепокоєний і збентежений, краще не страждати на самоті. Поділись зі своїми переживаннями з людиною, якій ти довіряєш. Щира розмова може знизити емоційне напруження і допоможе подивитись на проблему з іншої точки зору. Зазвичай можна більш-менш заспокоїтись, коли хтось виявляє співчуття до нашого горя і болю.

5. Поширеною помилкою є очікування, що інші здогадаються про твої страждання, почнуть тебе розпитувати і пропонувати допомогу. Але жодна людина не може бачити, що на серці в іншої, зокрема і в тебе, тому сам шукай потрібного контакту, відкрий своє серце тому, кому ти довіряєш і кому до снаги тобі допомогти. Тримати все у собі – те ж саме, що самому тягнути важкий тягар.

6. У виникненні або посиленні пригніченого стану нерідко винна занижена самооцінка. Якщо ти постійно чуєш принизливі вислови про себе й образи, можна почати сприймати себе нікчемною людиною, яка не варта поваги інших. Але поміркуй, хіба хтось має право тебе оцінювати? Хоч би що думали про тебе інші, ти є унікальною особистістю. І якщо комусь щось у тобі не подобається, то це їхні проблеми, а не твої. Шукай спілкування з тими, хто ставиться до тебе по-доброму і з розумінням.

7. Почуття відчаю саме собою не пройде. Якщо відчуєш напад глибокого смутку і нудьги, спробуй переключитися на щось інше, зайнятись якоюсь справою. Не можна сидіти, склавши руки. Якщо ти займаєшся тим, що у тебе добре виходить, то до тебе знову повертається почуття самоповаги, яке зазвичай зникає, коли загострюється депресія.

8. Корисно також займатися тим, що тішить тебе. Походи по магазинах і зроби самому собі або комусь із близьких та друзів приємний подарунок, пограй, приготуй свою улюблену страву, перечитай улюблену книжку, порозгадуй кросворди, помалюй, щось відремонтуй удома, зроби ранкову зарядку, піди в спортзал, прогуляйся на свіжому повітрі, покатайся на велосипеді, роликах та ін.

9. Найкращими ліками від пригніченості є допомога іншим – тим, хто переживає важкий період у своєму житті. Співчуття чужій біді й намагання допомогти ділом здатне перекрити власний душевний біль.

10. Чимало фахівців сходяться на тому, що у критичному стані допомагає релігія. Навіть якщо серед твого близького оточення ти не знайдеш людину, гідну твоєї довіри, ти завжди зможеш звернутися у щирій молитвеній розмові до люблячого Небесного Батька, який ніколи не зрадить і повсякчас напоготові вислухати тебе, виявити до тебе доброту та повагу.

11. У жодному разі не вдавайся до спроби приховати, або подолати свою депресію за допомогою наркотиків або алкоголю. Це пастка, в яку потрапляють ті. Хто шукає легких шляхів розв’язання проблем. Адже після тимчасової розради і відновлення життєвого тонусу насувається хвиля пригніченості і роздратованості.

12. Якщо твій душевний стан дуже розбалансований і ти відчуваєш, що не в змозі адекватно оцінювати ситуацію, спробуй звернутися до фахівця: психолога, психотерапевта, психіатра. Сьогодні існують служби анонімної допомоги людям у кризових моментах життя.

ВИХІД ЗАВЖДИ Є!

ГНІВ – ОЗНАКА НЕЗДОРОВ’Я

Якщо людина озлоблена проти вас – отже, їй погано.

Треба прикласти до серця пластир – любов!

Треба приголубити, лагідно поговорити – і якщо людина не тримає на вас затятої злості, а це тільки тимчасовий спалах – ви побачите, як її серце і злість, розтануть від вашої лагідності й любові, як добро переможе зло.

ТЕЛЕФОНИ ДОВІРИ

Всеукраїнська дитяча підліткова лінія (телефон довіри), м. Київ:

Тел. 0 – 800 – 500 – 21 – 80

(Психологи надають консультацію з 9.00 год по 21.00 год)

Спеціалізована служба психологічної допомоги «Телефон довіри» Харківського Обласного центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

На які номера можна телефонувати 705-04-69
Коли можна телефонувати Щодня, цілодобово
З яких питань можна звертатись Екстрена психологічна допомога

«Телефон довіри» Харківського міського центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра»

На які категорії клієнтів переважно орієнтований телефон Діти, молодь, жінки
На які номера можна телефонувати 771-84-57
Коли можна телефонувати По буднях з 9-00 до 17-45
З яких питань можна звертатись Екстрена психологічна допомога

Телефон довіри «Нитка Аріадни» (Громадської організації «Психокультура» та Управління освіти Київської районної в м.Харкыв ради)

На які номера можна телефонувати 706-32-84
Коли можна телефонувати По буднях з 17-00 до 21-00
З яких питань можна звертатись Екстрена психологічна допомога

Телефон довіри «Від серця до серця»

На які номера можна телефонувати 62-50-22
Коли можна телефонувати Щодня з 18-00 до 6-00
З яких питань можна звертатись Екстрена психологічна допомога

Всеукраїнський телефон довіри для дітей та молоді

На які номера можна телефонувати (044) 500-21-80 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)
На які категорії клієнтів переважно орієнтований телефон Діти й молодь
Коли можна телефонувати Щодня з 9-00 до 21-00
З яких питань можна звертатись Екстрена психологічна допомога
Кiлькiсть переглядiв: 372