ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ

У надрукованому виданні Харківської Губернської Управи «Список учебных заведений Харьковской губернии на 20 декабря 1914г.» вказано, що 33 міське початкове училище м. Харкова знаходилось на вулиці Курилівській, 25. Уграфі «Год законоположення, наосновании котрого существует училище», вказано — «1874 год».

Курилівська вулиця у 1926 році була перейменована у Ленінградську. Таким чином, нашій школі, що розташована за відомою адресою , у цьому, 2011 році, вже 137 років.

Наша школа — це і міське училище №33, і земс

ька школа, і ФЗС (фабрично-заводська семирічка) №66, і залізнична школа №3, і, нарешті, наша рідна №67.

При школі завжди була бібліотека. До Великої Вітчизняної війни вона знаходилась у підвалі школи і займала лише одну кімнату. Бібліотека була маленька, але затишна і з дуже гарним книжковим фондом. Нажаль, у 1942 році, під час бомбардування школа була зруйнована, а разом з нею загинула і бібліотека. У післявоєнні 1946-1948рр. під керівництвом директора – Зимовця Гаврила Гнатовича – будівля школи була відбудована. Бібліотеку почали збирати по крупицях. Учителя, учні та мешканці мікрорайону приносили книги з дому, а також невеличкі кошти виділялись на закупівлю книжоку крамницях. В основному, то була програмна література. Розташували бібліотеку на старому місці – у підвалі.

З 1948 по 1950 рік у бібліотеці працювала Наталя Харитонівна Горюн.

Бібліотека була ще дуже маленькою – десь близько 300 екземплярів. В ці нелегкі післявоєнні роки відбудови держави, Наталя Харитонівна докладала чималих зусиль для поповнення бібліотечного фонду.

З 1950 року по березень 1951 року бібліотекарем працювала Некрич Тамара Костянтинівна.

В цей час на придбання літератури виділяли 150-200 карбованців на рік, і Тамара Костянтинівна купувала книжки, а також замовляла по бібколектору. Отже, дякуючи зусиллям цих двох жінок, вже у 1951 році фонд бібліотеки нараховував біля 500 екземплярів.

У березні 1951 року бібліотеку очолила Андрєєва Галина Костянтинівна, яка працювала в ній до 1965 року.

Дуже багато уваги Галина Костянтинівна приділяла масовій роботі. Вона проводила читацькі конференції, свята казок, театралізовані вистави. В цей час фінансування бібліотеки становило 200 карбованців нарік, і Галина Костянтинівна продовжує купувати літературу, виписує велику кількість періодичних видань. Шкільний фонд зростає і становить вже 3 тис. екземплярів. В бібліотеку виділяють додаткові стелажі для книг. У 1956 році бібліотеку з підвалу переносять на перший поверх школи, де вона розташована зараз. Це затишне світле приміщення дуже любили відвідувати діти.

З 1965 року у бібліотеці почала працювати Леонова Клара Володимирівна.

У 1966 році до школи добудували 3 класних кімнатиі спортивний зал, а у 1967 році бібліотеку було перенесено до флігеля у дворі школи. Труднощі з переїздом з одного приміщення до іншого припали на долю Клари Володимирівни, але вона змогла дуже швидко перетворити кімнати, в яких до цього часу мешкав учитель, у затишну бібліотеку. Книжковий фонд продовжує зростати і становить вже більш ніж 4,5 тис. примірників. Велику увагу в своїй роботі бібліотекар приділяла довідниковій літературі. Вивчаючи читацькі інтереси, Клара Володимирівна намагалась зробити так, щоб книжковий фонд використовувався максимально, щоб кожна книжка знайшла свого читача.

З 1978 року у бібліотеці працювала Александрович Ніна Іванівна.

Вона була ентузіастом своєї справи. Ніна Іванівна активно працювала над збереженням і поповненням книжкового фонду. Дуже багато уваги вона приділяла роботі з учнями, проводила різноманітні конкурси, вікторини, свята. Вона добилась того, що в бібліотеку було завезено додаткові стелажі, бо книжковий фонд виріс, а розміщувати його не було де. У 1988 році бібліотеку знов перенесли на перший поверх будівлі школи.

З 1994 року у бібліотеці працювала Мирошниченко Інна Василівна - молода, ініціативна, творча особистість.

Вона активно співпрацювала з класними керівниками, вчителями - предметниками, допомагаючи їм у підготовці та проведенні тематичних тижнів, позакласних часів, свят. З 2003 року директором школи працює Носатюк Ірина Вікторівна, яка багато уваги приділяє бібліотеці, де встановлено комп’ютер, принтер, ксерокс. Бібліотеку було перенесено на місце музею ,завдяки чому з’явилось два приміщення і можливість винести підручники в окрему кімнату.

З 2007 року бібліотекарем працює Кучерявченко Світлана Вікторівна, яка з 1981 року працювала вчителем математики в цій школі.

За ініціативою директора у бібліотеці зроблено капітальний ремонт, виділено ще одне додаткове приміщення. Завдяки цьому стало можливим поєднати з абонементом читальний зал на десять посадочних місць.

В 2008 році Головне Управління освіти і науки Харківської міської ради надало бібліотеці сучасний комп'ютер.

В 2009 році встановлено бібліотечну програму “Шкільна Бібліотека. Бібліотечний фонд підручників” для автоматизації роботи з обліку підручників. До програми занесено фонд учбової літератури.

З 2012 року бібліотекарем працює Житнік Тетяна Анатоліївна.

В бібліотеці створений фонд електронних носіїв інформації, який налічує 28 дисків.

Бібліотека школи підключена до локальної мережі та має вихід до інформаційної мережі Інтернет.

Кiлькiсть переглядiв: 1421