Як користуватися книгами.

Любий читачу! Бібліотечними книгами треба користуватися особливо обережно. Адже ці ж книги будуть читати інші діти.

ЧОГО БОЇТЬСЯ КНИГА?

- Брудних рук. Вони залишають на сторінках книги плями, роблять її неприємною.

- Вологості. Від вологості псується палітурка.

- Не читай під час їди. Перед тим, як почати читати книгу, обгорніть її папером або обкладинкою.

- Не загинай сторінки і не перегинай палітурку. Книга боїться розсипатись на окремі листочки. Під час читання користуйся закладками для книг.

Ознайомлення учнів з єдиними вимогами по збереженню підручників.

Ознайомлення з критеріями оцінювання підручників.

Відповідальність за підручники в класі.

Екран класних змагань за краще збереження підручників, пропаганду книги в школі. Приймати по акту підручники разом з членами батьківського комітету.

Вимагати з батьків гарантійні листи за збереження підручників.

Слідкувати, щоб учителі - предметники систематично перевіряли стан збереження підручників свого предмету (робили відповідні записи в щоденник учня.)

Один раз на чверть виставляти оцінки в щоденники учням за стан збереження підручників.

Надати допомогу посту бережливих в планування роботи.

Разом з батьками здійснювати заходи по вихованню в учнів бережливого ставлення до книги .

На батьківських зборах аналізувати наслідки рейдів перевірок.

Планувати проведення класних зборів “Учись - вчитися”, де висвітлювати роль підручника.

Аналізувати відношення до них учнів.

Відмітити учнів і батьків, які краще зберегли підручники.

Вклеїти в щоденники учням єдині вимоги до збереження підручників.